Леся Українка в Українському домі

Відкриття Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен»
в Українському домі.

Вся експозиція проєкту поділена на тематичні зали: «Лінія життя», «Образ», «Особисте», «Акценти», «Ілюстрації», «Гра», а також спільний простір театру, книжок і дискусій. Вони розміщені на трьох поверхах Українського дому, де зібрано понад 200 творів і артефактів: живописні та графічні роботи, ілюстрації й афіші, скульптури та фотографії. Їх надали понад 20 музейних інституцій та приватних колекцій з усієї України.
Експозиція починається з холу, де розміщені 3 кольорові хвилі-стенди. На них написано 150 важливих для Лесі Українки імен та місць: людей з її середовища, героїв творів і міст, у яких була мисткиня. Поруч знаходиться стенд із присвяченими Лесі Українці книгами.

Леся-лаунж

Лінія життя

Леся Українка в Українському домі
У цьому залі в хронологічному порядку подані найважливіші дати в житті Лариси Косач-Квітки та зібрані артефакти з різних періодів життя поетки. Також поруч вказується, що в цей час відбувалось у світовій культурі чи політиці.

Особисте

Леся Українка в Українському домі
Зала, де розкривається особисте життя Лесі Українки: захоплення, подорожі, листування. Тут знаходяться, зокрема, частина особистих речей письменниці та її знімки з різних періодів життя.

Образ

Зала містить зібрання мистецьких творів із зображенням Лесі Українки: графіки, живопису, скульптури. Всі твори належать до різних епох і по-різному передають характер і саму постать Лариси Петрівни.

Акценти

Зала об’єднує фокус-теми, які для авторів проєкту є ключовими для розуміння життя і творчості Лесі Українки з перспективи сьогодення. Кожна тема розкривається на окремому стенді та дає поштовх для власних розмірковувань щодо особистості Лесі Українки та її творів.

Гра

На третьому поверсі після проходження всіх залів можна пройти інтерактивну гру-тест, яка перевірить, наскільки добре ви знаєте Лесю Українку. Кожен, хто відповість на всі питання правильно, отримає приз.
Леся Українка в Українському домі
Леся Українка в Українському домі
Леся Українка в Українському домі
Леся Українка в Українському домі